Вы здесь

Легкі конструкційні матеріали покращують сейсмічну стійкість будівель

Дата: 
11.04.2017

 

 

У 2016 році серія землетрусів в Італії призвела до значних руйнувань і трагічних втрат людських життів. Ця трагедія була частково викликана серйозними ушкодженнями будівель та інфраструктури. Після такої шокуючої події виникає один з найважливіших питань - що можна зробити для запобігання подібних катастроф у майбутньому? Незважаючи на складність прогнозування моменту наступного землетрусу, експертам організації Сейсмічної Гармонізації Небезпек в Європі (SHARE) відомо, які регіони знаходяться під загрозою і якого рівня сили землетрусу можна очікувати. Найбільш сейсмічно небезпечні райони в Європі: Середземномор'я, центральні і прилеглі до Чорного моря регіони.

 

Заходи щодо поліпшення сейсмічної стійкості мають велике значення для зниження руйнувань в разі землетрусу. Подібні заходи успішно застосовуються при будівництві нових будівель з високою стійкістю до землетрусів, але разом з тим створюють обмеження при проектуванні і функціональності, складно застосовуються до об'єктів архітектурної спадщини.

 

Очевидно, швидке перетворення існуючих будівель ускладнене тривалістю процесу модернізації та інвестиційними обмеженнями. Отже, влада може домогтися максимального ефекту для поліпшення сейсмостійкості на етапі удосконалення проектних норм, коли мова йде про нові будинки або ті що підлягають реконструкції.

 

Найважливішим елементом підвищення сейсмостійкості будівель є тип будівельного матеріалу. Використання легких матеріалів, таких як автоклавний газобетон для зниження маси конструкції, має доведену здатність зменшити вплив землетрусу на будівлю і сприяє збереженню її цілісності.

 

 

Досвід інших регіонів​

 

У 1999 році в Туреччині стався одна з найбільш руйнівних землетрусів під назвою «Мармара», який призвів до руйнування понад 52 000 будинків, з яких 45% довелося знести.

 

Турецьке урядове дослідження в зоні землетрусу показало, що одношарові і двоповерхові будівлі з автоклавного газобетону пережили землетрус без будь-яких пошкоджень. В результаті багато національних та міжнародних гуманітарних організацій рекомендують використовувати автоклавний газобетон для будівель, розташованих в районах схильних до високого ризику землетрусів.

 

Турецький союз виробників автоклавного газобетону (TGÜB), спільно з всесвітньо відомим факультетом Цивільного Будівництва в Стамбульському технічному університеті, провели поглиблені дослідження для розробки проектних рішень сейсмостійких будівель, з використанням автоклавного газобетону. Проект стартував у 2014 році і, як очікується, внесе значний вклад в розвиток стійкості будівель до землетрусів.

 

 

Джерело